İzleme ve İşletme

İZLEME VE İŞLETME

Elektrik üretim ve tüketim tesislerinin verimli çalışmasını etkileyen faktörler arasında izleme ve işletme faaliyetleri de bulunmaktadır. Solar Bakım ekibi olarak tesislerinizi datalogger kayıt sistemi veya scada sistemi ile anlık olarak izlenmekte, elektrik üretim ve tüketim tesislerinizde oluşabilecek herhangi bir arıza anında üretim ve tüketim kayıplarını minimum seviyede tutmak adına arızalar sistem yöneticisine iletilmekte ve arızaya en hızlı şekilde müdahale edilmesi sağlanmaktadır.

Device

  • Profesyonel ekibimiz ile izleme ve işletme sorumluluğumuzdaki tesislerde yaşanacak her türlü arızanın anlık olarak tespiti, operatöre bildirilmesi ve müdahalesi için santralinizi 24 saat kontrol altında tutuyoruz.  
  • Elektrik üretim ve tüketim tesislerinizi tek merkezden kontrol ederek ve size en uygun işletme seçeneğini belirleyerek maliyetlerinizi en aza indirgiyoruz. 
  • İzleme ve işletme hizmetlerimiz ile santralinizin üretimini maksimum seviyede, tutmanızı sağlıyoruz. Ayrıca üretim ve tüketim değerlerinizi, performansınızı aylık ve yıllık raporlar halinde sizlere sunuyoruz.  
  • Santrallerin anlık değişkenlik gösteren verilerinin eş zamanlı olarak mobil cihazlar ve web üzerinden takibi. 
  • ilgili tüm detayların kontrolü, kontrol edilebilir iş yönetim altyapısı. 
  • İstenilen zaman ve kırılımda santral & ünite & portföy bazında geçmişe yönelik raporlamalar. 
  • İletişim portali ile operatör ve diğer kullanıcılar arasında bilgi akışı. 
  • Ünite ve santral bazında, kullanıcı alarm & uyarı seviyeleri. 
  • Aktivite akışları ile çalışanların, santral operatörlerinin birbirleriyle uyumlu olması. 

Bununla birlikte tesise ait üretim durumu “Enerji Kalite Analizörü”, “Inverter” ve “Meteoroloji İstasyonu” bazında detaylı olarak tutulmakta ve istenilmesi durumunda e-posta ya da SMS yolu ile Günlük/Aylık/Yıllık olarak yatırımcıya iletilmektedir. Aylık ve yıllık üretim tüketim değerlerinin ileri düzey raporlanması, analizi ve grafiği sunulmaktadır. 

Üretim ve performans analizi yapılarak sistem çalışma durumu kontrol edilir. Sistem de herhangi bir arıza var ise bu durum rapor edilerek sunulur. İzleme ve işletmenin Solar Bakım tarafından yapılması tesisin verimli çalışıp çalışmadığını veya bakım planları için ekstra bir çaba harcamadan tespiti yapılabilmektedir.